REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] We Wrocławiu nadal jest wysoki popyt na mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] We Wrocławiu nadal jest wysoki popyt na mieszkania
Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, średnia ofertowa cena nowych mieszkań we Wr...
[Poznań] Ruszyła budowa V etapu Nowych Ogrodów w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Ruszyła budowa V etapu Nowych Ogrodów w Poznaniu
Na poznańskich Jeżycach rozpoczęła się budowa piątego już etapu osiedla Nowe Ogrody. Projekt re...
Trwa przebudowa stacji kolejowej Warszawa Zachodnia [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa przebudowa stacji kolejowej Warszawa Zachodnia [FILM + ZDJĘCIA]
Podróżni zyskają dogodny dostęp na perony Warszawy Zachodniej z kładki między ul. Tunelową a Al. Jer...
[Wrocław] Nowa inwestycja we Wrocławskim Parku Przemysłowymartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowa inwestycja we Wrocławskim Parku Przemysłowym
Wrocławska firma Dozamel postawiła na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego przy ul. Fabrycznej...
[Polska] Dobre prognozy dla polskiego rynku nieruchomości komercyjnychartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Dobre prognozy dla polskiego rynku nieruchomości komercyjnych
W pierwszej połowie tego roku polscy inwestorzy byli najaktywniejsi od początku istnienia rynku inwe...
Wiecha zawisła nad Kampusem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wiecha zawisła nad Kampusem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy [FILMY+WIZUALIZACJE]
Po niespełna 24 miesiącach budowy nowego kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, inwestycja osiągnęła swoją docelową wysokość – prawie 30 metrów. Zawieszenie tradycyjnej wiechy to symboliczny znak, że zakończono prace konstrukcyjne. I choć budowa obiektu zbliża się ku końcowi, to przed Kadrą Budowy Unibep jeszcze wiele wyzwań zarówno od strony technicznej, wizualnej, jak i akustycznej. Nowy gmach bydgoskiej Akademii Muzycznej to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.
Kolejny rekord – niemal 90% Polaków za budową elektrowni jądrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny rekord – niemal 90% Polaków za budową elektrowni jądrowych w Polsce
Niemal 90% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w Polsce, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2023 r. Jednocześnie prawie 77% badanych zgodziłoby się, aby taka elektrownia powstała w okolicy ich miejsca zamieszkania. To najlepsze wyniki w historii badań realizowanych co roku od 2012 r.
Zabytkowy dworzec w Węglińcu wyróżniony w prestiżowym konkursie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec w Węglińcu wyróżniony w prestiżowym konkursie [ZDJĘCIA]
Charakterystyczny, unikatowy, historyczny, odnowiony z dbałością o detale architektoniczne – kompleks dworca w Węglińcu, bo o nim mowa, otrzymał wyróżnienie w konkursie Zabytek Zadbany 2023.
TAURON rozpoczyna budowę dużej farmy fotowoltaicznej w woj. świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
TAURON rozpoczyna budowę dużej farmy fotowoltaicznej w woj. świętokrzyskim
TAURON rozpoczyna w Bałkowie w województwie świętokrzyskim budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 54 MW. Harmonogram prac zakłada, że pierwsza energia elektryczna popłynie z tej elektrowni w 2025 roku.
Lidl Polska otworzy nowy sklep w Tarnowieartykuł
Pokaż artykuł
Lidl Polska otworzy nowy sklep w Tarnowie
Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 20 kwietnia, Lidl Polska otworzy kolejny, 6. sklep w Tarnowie przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego 2.
Nowy inwestor zagraniczny startuje z działalnością w Kielcachartykuł
Pokaż artykuł
Nowy inwestor zagraniczny startuje z działalnością w Kielcach
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się zainwestować w stolicy województwa świętokrzyskiego. Spółka Artec Systems z Niemiec, uruchomiła w Kielcach swój oddział produkcyjny dzięki wsparciu Centrum Obsługi Inwestora w Biurze Rozwoju Miasta. Firma specjalizuje się w produkcji elektronicznych i elektrycznych przewodów i kabli m.in. dla sektora medycznego.
TAURON zbuduje szesnastą farmę wiatrową w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
TAURON zbuduje szesnastą farmę wiatrową w Polsce
Farma Sieradz o łącznej mocy 24 MW to najnowszy zielony projekt TAURONA. Pierwsza energia elektryczna z tej elektrowni popłynie już w 2025 roku.
KGHM złożył wniosek o wydanie decyzji zasadniczej dla projektu budowy małej modułowej elektrowni jądrowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
KGHM złożył wniosek o wydanie decyzji zasadniczej dla projektu budowy małej modułowej elektrowni jądrowej w Polsce
KGHM złożył w Ministerstwie Klimatu i Środowiska wniosek o wydanie decyzji zasadniczej dla projektu budowy małej modułowej elektrowni jądrowej (SMR) w Polsce. Decyzja zasadnicza to pierwsza decyzja w systemie pozwoleń administracyjnych dla inwestycji w obiekty energetyki jądrowej w Polsce, o jaką może ubiegać się inwestor.
Zwiększyły się moce wytwórcze Elektrociepłowni Zawidawie we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Zwiększyły się moce wytwórcze Elektrociepłowni Zawidawie we Wrocławiu
W należącej do KOGENERACJI elektrociepłowni usytuowanej na wrocławskim Zawidawiu przy ul. Bierutowskiej uruchomiono dwa agregaty kogeneracyjne. Dzięki zastosowanej niskoemisyjnej technologii produkcji przyczynią się one do redukcji emisji dwutlenku węgla oraz do niższego zużycia paliwa przy tej samej ilości wytworzonej mocy.
W Krakowie powstaną dwa nowe przystanki kolejowe na terenie Nowej Hutyartykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie powstaną dwa nowe przystanki kolejowe na terenie Nowej Huty
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy za przeszło 19 mln zł netto na zaprojektowanie i wybudowanie przystanków kolejowych w Krakowie. Dwa nowe obiekty zlokalizowane przy linii kolejowej 95 (Kraków Mydlinki – Podłęże), w sąsiedztwie ul. Rzepakowej i Pysocice, ułatwią podróże w aglomeracji i przyspieszą przejazd do centrum miasta okolicznym mieszkańcom. W Krakowie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” nowe perony powstaną w trzech lokalizacjach.
Na Dolnym Śląsku powstanie najnowocześniejsze Centrum Opieki Senioralnej w Polsce [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie najnowocześniejsze Centrum Opieki Senioralnej w Polsce [WIZUALIZACJA]
W województwie dolnośląskim powstanie najnowocześniejsze Centrum Opieki Senioralnej w Polsce. Inwestycja zlokalizowana będzie w Bolesławcu. Kompleks powstanie tuż przy głównym gmachu bolesławieckiego szpitala Świętego Łukasza.
W Poznaniu powstało Regionalne Centrum Kompetencyjne czołgów Abramsartykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstało Regionalne Centrum Kompetencyjne czołgów Abrams
Na terenie Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu 20 lutego br. uroczyście zainaugurowano działalność Regionalnego Centrum Kompetencyjnego do obsługi czołgów Abrams. To efekt udanej współpracy wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych i producenta czołgów amerykańskiego koncernu General Dynamics Land Systems.
Współpraca z Bankiem Światowym na rzecz odbudowy infrastruktury przeciwpowodziowejartykuł
Pokaż artykuł
Współpraca z Bankiem Światowym na rzecz odbudowy infrastruktury przeciwpowodziowej
Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka oraz Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Joanna Kopczyńska spotkali się z przedstawicielami Banku Światowego. To kolejne konsultacje w ramach współpracy przy realizacji projektów wzmacniających odporność przeciwpowodziową Polski, minimalizujących zagrożenie powodziowe i ryzyka związane z występowaniem suszy w Polsce.
Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic zyskają lepszy dostęp do pociągówartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic zyskają lepszy dostęp do pociągów
Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic zyskają lepszy dostęp do pociągów. Rozpoczęła się budowa przystanków w Katowicach – Ochojca i Kostuchny. Obiekty powstają też w Podlesiu i Murckach. Przystanki na linii Katowice Ligota – Tychy budowane są w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025".
Politechnika Wrocławska podpisała umowę z firmą Mercedes-Benz Manufacturing Polandartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Wrocławska podpisała umowę z firmą Mercedes-Benz Manufacturing Poland
Wspólne badania i projekty rozwojowe oraz kształcenie studentów w zakresie nowych technologii to główne założenia umowy, którą Politechnika Wrocławska podpisała z firmą Mercedes-Benz Manufacturing Poland sp. z o.o.
REKLAMA